Praca Platformowa – dobrodziejstwo czy wyzysk

W piątek 1 marca w Teatrze Polskim 1875 w Poznaniu odbyła się debata dotycząca pracy platformowej – „Praca Platformowa – dobrodziejstwo czy wyzysk?”. Po debacie odbył się spektakl w reżyserii Konrada Cichonia: „Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos” o losach dostawców jedzenia.

Praca platformowa to nowa forma zatrudnienia, która do tej pory kojarzyła się głównie z dostawcami jedzenia, a która rozszerza się na coraz więcej branż. Polega na tym, że organizacje lub osoby używają platformy internetowej, by dotrzeć do innych organizacji lub osób w celu rozwiązania konkretnych problemów lub wykonania konkretnych usług w zamian za opłatę. Jakie szanse i zagrożenia niesie ta forma pracy dyskutowali uczestnicy debaty.

IMG_6142JPG

Debatę otworzyli dyrektor teatru Marcin Kowalski i dr Achim Kessler, a o swoich doświadczeniach jako kurierzy opowiadali: Barbara Dyduch, kurierka w Londynie, Stanisław Kierwiak, kurier i przewodniczący Konfederacji Pracy w Pyszne.pl.

IMG_6151JPG

W debacie, którą moderowała Adrianna Rozwadowska, udział wzięli także Michał Lewandowski, przewodniczący Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego "Konfederacja Pracy" i dr hab. Przemysław Nosal, socjolog z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

QXSN2207JPG